Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Co w trawie piszczy?”, czyli biblioteczne kino edukacyjne. Po raz kolejny gościliśmy dzieci z zerówki, które obejrzały bajkę o łące. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o roślinach i owadach żyjących w tym ekosystemie. Po seansie dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując zagadki.

“Uroczy Kaczor”, to książka którą wysłuchały dzieci podczas “Czytania na dywanie”. Jest to zabawna historia, która pokazuje, że nawet najmilsze kaczory mogą mieć czasem zły dzień, i jest to całkiem w porządku.

Po południu w bibliotece w Borowie odbyły się międzypokoleniowe warsztaty z szydełkowania. Panie z Klubu 50+ przekazywały swoją wiedzę młodszym pokoleniom. Okazuje się, że operowanie szydełkiem wcale nie jest takie proste, ale skutecznie można ćwiczyć przy nim cierpliwość. Myślimy, że szydełkowanie na stałe zagości w naszej bibliotece.

Wiosna w pełni, czyli idealny czas na robienie porządków w rabatkach. Panie z Klubu 50+ z Borka Strzelińskiego z pełnym zaangażowaniem oddały się plewieniu i upiększaniu terenu zielonego wkoło biblioteki. Nie mogło także zabraknąć czasu na wypicie filiżanki kawy i rozmowy o roślinach. Za tą ciężką pracę, Panie dostały małe upominki.

Tydzień Bibliotek to doskonała okazja do włączenia w szeregi biblioteki nowych Czytelników. W Bibliotece w Zielenicach odbyło się pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie zostali pasowani, musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie bardzo dobrze. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przyrzekając, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Wszyscy uczniowie, otrzymali prezenty oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym wydarzeniu.

Zostaw komentarz