Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitwa Warszawska zwana często Cudem nad Wisłą miała dla Polski ogromne znaczenie. Dała Polakom szansę na doprowadzenie wojny z bolszewikami do zwycięskiego końca i ocalenie niepodległości. Po raz pierwszy od zmierzchu I Rzeczpospolitej, Wojsko Polskie odniosło samodzielne, wielkie zwycięstwo nad siłami zbrojnymi potężnego do niedawna zaborcy, który krwawo stłumił trzy powstania narodowe Polaków.

Wczoraj w Kościele pw. św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Borku Strzelińskim  została odprawiona msza św. za Ojczyznę.  Po nabożeństwie odbył się koncert w wykonaniu utalentowanego rodzeństwa Mateusza i Zuzanny Bagińskich. Młodzi artyści zaprezentowali repertuar patriotyczny. Nie zabrakło również polskiej muzyki klasycznej skomponowanej przez Fryderyka Chopina oraz następujących utworów : – Ostatni mazur – Pierwsza Brygada – Przybyli Ułani – O mój rozmarynie – Rozkwitały pąki białych róż. 

Po muzycznej uczcie, udaliśmy się pod tablicę pamiątkową gdzie Pan Wójt – Waldemar Grochowski oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – Katarzyna Majchrzycka złożyli  symboliczny bukiet.

 

 

 

Zostaw komentarz