Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca. Ma ono na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

05 marca 2023 w GCKE w Borku Strzelińskim obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca i św. Antoniego w Borku Strzelińskim. Następnie wszyscy udali się do GCKE gdzie odbyła się uroczysta akademia, na której wystąpili  uczniowie gminnych szkół oraz zespół Cantanti.

Uczestnicy obchodów mogli wysłuchać utworów o tematyce patriotycznej tj. „Wojenko, wojenko”, „Mury”, „Do niepodległej szli”, „ Już dopala się ogień w biwaku” w wykonaniu zespołu Cantanti.

Uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zielenicach, pod opieką p. Henryka Mańkowskiego zaprezentowały piosenki: „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Piosenka  o chłopakach z AK”, „Ojczyzno ma, we krwi skąpana”, „Polskie kwiaty”.

Uczniowie ze szkoły w Borku Strzelińskim zaśpiewali piosenki „ Do Sztambucha”, „ Idą Leśni”, „ Jak szło wojsko raz ulicą” oraz zagrali utwory na różnych instrumentach muzycznych. Zespół Iskierki zatańczył do piosenki „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność, a uczniom i Zespołowi Cantatni za piękne i wyruszające  występy.

 

Zostaw komentarz