Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Odważni uczniowie klas 1-3 ze szkół z terenu naszej gminy wzięli udział w niesamowitej bitwie, w której nie strzelaliśmy z książek, ale wystrzeliwaliśmy w powietrze wersetami i strofami. Do konkursu recytatorskiego ” Moje ulubione wiersze” zgłosiło się 29 śmiałków, którzy na warsztat wzięli wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima oraz W. Chotomskiej. Jury w składzie: Bogumiła Mierzwińska, Katarzyna Majchrzycka, Magdalena Piętak, Kamila Jaśków, Barbara Kołecka, Lucyna Lisowska nie miało łatwego zadania. Po burzliwych obradach i niewielką różnicą w punktach przyznawanych za opanowanie tekstu, interpretację, kulturę słowa, tempo, dykcję oraz ogólne wrażenie udało się wyłonić tych najlepszych.

I tak w kategorii klasa 1 na podium znaleźli się:

  1. Maja Fras – SP Zielenice
  2. Wiktoria Nowak – SP Borek Strzeliński
  3. Ryszard Zamorski – SP Borek Strzeliński

Wyróżnienie zdobył Adam Kamiński – ZSP Borów

W kategorii klasa 2 najlepsi byli:

  1. Zofia Krzeszowska – ZSP Borów
  2. Wojciech Placek – ZSP Borów
  3. Antoni Czechowicz – ZSP Borów

Wyróżnienie zdobył Michał Kania – SP Zielenice

W klasie 3 zwycięzcami zostali:

  1. Lena Baran – ZSP Borów
  2. Maria Sadowska – ZSP Borów
  3. Nadia Herbrych – ZSP Borów

Wyróżnienie zdobyła Barbara Kula – ZSP Borów

Nagrodę specjalną Prand Prix – Złote Usta zdobyła Michalina Danielczuk uczennica klasy 2 SP w Zielenicach. Nagrody wręczyły dyrektor ZSP w Borowie Anna Werba oraz Dyrektor GBP w Borowie Katarzyna Majchrzycka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy członkiniom komisji oceniającej za to, że podjęło się tak trudnego zadania, dziękujemy Radzie Rodziców, Wójtowi Gminy Borów – Waldemarowi Grochowskiemu oraz Stowarzyszeniu „INTEGRACJA. SZKOŁA – RODZINA – ŚRODOWISKO LOKALNE” za ufundowanie nagród.

Zostaw komentarz