Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gminna Biblioteka Publiczna w Borowie bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Matematyka na zielono”. Pierwsze spotkanie miało miejsce w filii w Bibliotece w Zielenicach.

Matematyka wcale nie musi być nudna ani trudna, bo tak naprawdę okazuje się, że królowa nauk towarzyszy nam w wielu zwykłych, codziennych czynnościach jak np. zakupy, jazda samochodem, pomiar czasu, pieczenie ciast i itp. Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od przedstawienia się, a następnie każde dziecko powiedziało swoją ulubioną cyfrę, oraz numer jaki ma w dzienniku lekcyjnym. W kolejnym etapie, każdy wybrał sobie kartonowe pudło. Z tych pudeł powstało wyjątkowe, ekologiczne zielenickie osiedle.

Zadaniem dzieci było policzenie ile okien, drzwi, drzew, budynków itp. znajduje się na osiedlu. Wszystkie budynki zostały oklejone kolorowym papierem . I tak powstały 3 budynki mieszkalne, 2 instytucje kultury: szkoła i oczywiście biblioteka oraz kościół . Po bacznej obserwacji uczniów okazało się, że na osiedlu znalazły się także figury geometryczne kwadraty, prostokąty, trójkąty, koła. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły i uczyły. Liczenia nie było końca.

Zostaw komentarz