Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Muzyka, zabawa, taniec i śpiew tak w wielkim skrócie wyglądała ” Ludowa biesiada z sąsiadami” połączona z obchodami 40-lecia Zespołu Ślężanki.

Zespól Ślężanki to jedyny typowo ludowy zespół działający na terenie gminy Borów, który powstał na przełomie 1983 i 1984 roku. Śpiewają w nim  miłośnicy kultury ludowej z różnych miejscowości naszej gminy. Kierownikiem zespołu jest pani Genowefa Włosek, a instruktorem muzycznym pan Leszek Grewling.

Na jubileusz przybyły zespoły z okolicznych gmin naszego powiatu. Przed zgromadzonymi gośćmi i publicznością zaprezentował się zespół Złotokłose z Kondratowic, Olbrachtowiczanki  z Olbrachtowic, Przewornianie z Przeworna oraz  zespół Cantanti. Nie zabrakło także występu naszych jubilatów czyli Zespołu Ślężanki. Podczas biesiady członkowie zespołu otrzymali drobne upominki od Pana Wójta Waldemara Grochowskiego oraz Dyrektor GBP w Borowie Katarzyny Majchrzyckiej, a także od zaproszonych zespołów.

Podziękowania ślemy do zaproszonych zespołów, które swoimi występami pięknie dopełniły całą biesiadę.

Dziękujemy KGW z Jaksina, Zielenic, Ludowa Śląskiego oraz Elżbiecie Kluczewskiej i Bożenie Kosowskiej za przygotowanie poczęstunku w postaci przepysznych ciast drożdżowych. Dziękujemy strażakom z OSP Borek Strzeliński za wyborną grochówkę. Niezawodnemu Erykowi Forysiakowi za wsparcie techniczne.

 

Zostaw komentarz