Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z hucznymi paradami w różnych miastach, marszami, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawia, że Polacy tłumnie wychodzą z domów, by cieszyć się z niepodległości, którą Polska odzyskała 105 lat temu, a ten moment wydarzył się w 1918 roku po 123 latach zaborów.

W dniu 7 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Borku Strzelińskim odbył się gminny konkurs wokalny o tematyce patriotycznej “Tu jest moja niepodległa Ojczyzna”. W konkursie wzięły udział uczennice z wszystkich szkół gminy Borów. Laureaci tego konkursu, którzy wystąpili podczas uroczystej akademii:

Paula Karpińska (Borek Strzeliński) „Co to jest niepodległość?”

Julia Sobotkiewicz (Borek Strzeliński) „Orlątko”

Zuzanna Bagińska (Borek Strzeliński) „Niepodległość”

Justyna Ferenc (Zielenice) „Warszawskie dzieci”

Hanna Chrzan (Borów) „Biały krzyż”

Dodatkowo ze szkoły w Zielenicach wystąpili:

Kinga Zaradna i Maja Olanin w utworze „Piechota” i Krzysztof Markiewicz, który wyrecytował wiersz pt. “Ziemia rodzinna” Władysława Bejzy.

Występ Zespołu Cantanti oraz widowisko pt. “Pisk Białego Orła”, przygotowane przez uczniów kl. V i VII PSP w Borku Strzelińskim, zakończyły obchody Święta Niepodległości w GCKE w Borku Strzelińskim.

Zostaw komentarz