Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W ramach naszych pełnych przygód zajęć „Wakacje w Bibliotece”, zorganizowaliśmy ekscytujące spotkanie dla dzieci pod nazwą „Wodni Odkrywcy”. To była prawdziwa eksplozja zabawy, nauki i… wody!

Nasi mali odkrywcy poznali niezwykłe właściwości wody. Kto by pomyślał, że coś tak zwykłego może być tak fascynujące? Ale to był dopiero początek!

W ruch poszły kolory! Dzieciaki stworzyły  tęcze przy użyciu wody i barwników. To było trochę jak czary, tylko bez różdżek – wystarczyły słoiczki i trochę cierpliwości. Kolory mieszały się, wirując i tańcząc, aż powstało piękne, kolorowe arcydzieło.

Następnie przeszliśmy do czegoś bardziej żywiołowego – tornado w butelce! Dzięki prostym rekwizytom nasze butelki zamieniły się w wirujące żywioły. I choć tornado w rzeczywistości może być przerażające, te w naszych butelkach były czystą frajdą. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy, jak działa siła odśrodkowa i co potrafi zrobić z wodą.

Kolejny eksperyment był pełen napięcia – dosłownie i w przenośni. Płonąca świeczka i woda to połączenie, które zawsze budzi ciekawość. Jak to możliwe, że woda może ugasić płomień i jednocześnie przyciągnąć go do siebie? Magiczne? Nie, to tylko fizyka, ale za to jaka widowiskowa!

Na koniec przygotowaliśmy coś specjalnego – wodne, lodowe wykopaliska. Dzieci stały się małymi archeologami, odkrywając skarby zamrożone w lodzie. Trochę ciepła wody, trochę cierpliwości i… voila! Każdy znalazł swoje ukryte skarby, które były świetną pamiątką z naszych wodnych przygód.

To były wyjątkowe zajęcia pełne śmiechu, nauki i mokrych niespodzianek. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zapraszamy na kolejne szalone eksperymenty w naszej bibliotece! Wodne odkrycia na pewno długo zostaną w naszej pamięci – w końcu kto by zapomniał taką wodną zabawę?

Zostaw komentarz