Gminna Biblioteka Publiczna w BorowieProjekt "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy"
realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Dofinansowano ze Œrodków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Kącik dla najmłodszych

Biblioteka chcąc zachęcić dzieci i ich rodziców do kontaktu z książką i żywym słowem zorganizowała w bibliotekach w Borowie, Borku Strzelińskim i Zielenicach " Kąciki dla najmłodszych", w których prowadzone są różnorodne zajęcia.


Poranem Malucha - zabawy dla najmłodszychZajęcia plastyczne - Jesienne inspiracjeZajęcia plastyczne - Jesienne inspiracjeGry i zabawy logiczneZajęcia plastyczne - Pan Wąsacz  Zajęcia plastyczne - zgniotki

 


W każdą środę o godz. 16.00 w Filii GBP w Ludowie Śląskim odbywają się zajęcia plastyczne dla dzieci. Co tydzień przy wykonywaniu prac wykorzystujemy rożne techniki plastyczne. A poniżej kilka zdjęć z naszych ostatnich spotkań.

   

    „ Stary niedźwiedź mocno śpi, my się go boimy na palcach chodzimy, jak się zbudzi będzie zły”.

W miniony piątek 25.11.11r. w bibliotece w Borowie i Borku Strzelińskim odbyło się święto Pluszowego Misia. Na „misiową imprezę” przybyły dzieci z własnymi pluszakami. Maluchy podczas spotkania przedstawiały swoim kolegom i koleżankom swoja ulubioną zabawkę.  Dzieci rysowały i wyklejały rysunki, niektóre z nich miały namalowane na buziach wizerunki misia. W czasie zabawy czytano bajki, w których głównym bohaterem był niedźwiadek. Przy popularnych piosenkach o misiach, dzieci tańczyły ze swoimi przytulankami.  

Podczas zabawy dzieciaki rozwiązywały rebusy i zagadki o tematyce związanej z misiami.

Dla maluchów został przygotowany słodki, misiowy poczęstunek.

Wszyscy uczestnicy „misiowej imprezy” byli zadowoleni i rozbawieni do tego stopnia, że gdy przyszli rodzice, nie chcieli iść do domu.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy w podobnym gronie, aby świętować Dzień Pluszowego Misia.Zajęcia w kącikach odbywają się: w Borowie -w piątki o godzine od 15.00 do 16.30, w Borku Strzelińskim w środy o godzinie od 15.00 do 16.30, w Zielenicach we czwartki o godzinie od 14.00 do 15.30. Zapraszamy!