Gminna Biblioteka Publiczna w BorowieProjekt "Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy"
realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Dofinansowano ze Œrodków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Klub 50+

Uczestnicy Klubu 50+ to osoby: aktywne, mające duży potencjał i umiejętności, uczestniczący w różnorodnej ofercie biblioteki, spełniający swoje ambicje i pasje. Biblioteka jest dla nich miejscem spotkań i rozmów. Potrafią oni dzielić się swoimi zainteresowaniami i pasjami, pomagają w organizacji imprez dla innych grup, są zainteresowani nowymi technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi.

Kluby 50+  działają przy trzech Bibliotekach: w Borowie, Borku Strzelińskim oraz Zielenicach.W sympatycznej atmosferze odbyło się czwartkowe spotkanie w bibliotece w Borowie. Tym razem uczestniczki spotkania mogły nauczyć się samodzielnie robić ozdobę bożonarodzeniową. Panie dzieliły się między sobą pomysłami na wykonanie dekoracji, a ozdoby powstawały przy wykorzystaniu przeróżnych materiałów. Wspólna nauka wykonywania nietypowych ozdób świątecznych sprawiła wszystkim Paniom ogromną radość.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 28.11.br. (czwartek) o godz. 16.00 w GBP w Borowie. Podczas spotkania będziemy kontynuować pracę nad ozdobami świątecznymi. Serdecznie zaparszamy.

 Spotkanie Klubu 50+ odbyło się 14 listopada br. w bibliotece w Borowie. Miłym akcentem spotkania był pokaz produktów firmy Tupperware oraz zapoznanie się z ciekawymi przepisami kulinarnymi, które można przyrządzić mniejszym kosztem. Spotkanie, które przebiegło w miłej atmosferze, zakończone zostało degustacją przyrządzonych potraw.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na najbliższe spotkanie Klubu 50+, które odbędzie się 21.11.2013r.  (czwartek) o godz. 16.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowie. Podczas tego spotkania będziemy przygotowywać ozdoby świąteczne.

 

            

 O tym, że życie zaczyna się po 50-tce wiadomo nie od dziś. 5 grudnia br. na spotkaniach w Klubie 50+ w bibliotekach w Borowie i Zielenicach opowiadała o tym  pani Jolanta Szwalbe, kobieta aktywna, włascicielka firmy, wydawca oraz autorka i edytorka własnych opracowań zbiorów cytatów.

Spotkanie w bibliotece w Borowie.

Spotkanie w bibliotece w Zielenicach.Wszystkie biblioteki prowadzą szkolenia komputerowe dla seniorów. Szczegółowe informacje w bibliotekach.Najbliższe spotkanie Klubu 50+ odbędzie się 8.02.2011r. o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowie.Dnia 8.02.2011roku w Bibliotece Publicznej w Borowie odbyło się spotkanie Klubu 50+.

Na spotkaniu uczestniczki wykonywały ozdoby metodą origami, a także odbył się pokaz produktów firmy Tupperware.Najbliższe spotkanie Klubu 50+ odbędzie się 8.03.2011r.( wtorek) o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowie. Zapraszamy.Spotkanie Klubu 50+ w bibliotece w Borku Strzelińskim odbędzie się 7.03.2011r. ( poniedziałek) o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.Spotkania Klubu 50+ odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18.00 w Bibliotece w Zielenicach. Zparaszamy.Biblioteka Publiczna, Soltys, Rada Stołecka i Szkoła Podstawowa w Zielenicach organizują kurs komputerowy dla seniorów. Zajęcia odbywać się będą w szkole w sali komputerowej we wtorki i środy od godz. 18.00 do godz. 20.00. Zapraszamy do udziału.W dniu 8 marca w Zielenicach odbyły się kolejne „Babskie pogaduchy” zorganizowane przez  Bibliotekę i Radę Sołecką. Panie  na  chwilę stały się modelkami  i miały okazję   zobaczyć profesjonalnie zrobiony makijaż  wykonany przez przedstawicieli  firmy Oriflame.  Kolejną atrakcją była wystawa przepięknych obrazów wyszytych  haftem krzyżykowym przez Panią Urszulę Kamińską. Przy kawie i smacznym cieście spotkanie trwało do późnego wieczora.

 

     Kolejne spotkanie Klubu 50+ odbędzie się 7.04.2011r.( czwartek ) o godzinie 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowie. Serdecznie zapraszamy.Dnia 7.04.2011r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu 50+ z Zielenic, na którym panie wykonywały różne ozdoby wielkanocne. 

  W Zielenicach odbył się kurs komputerowy dla seniorów. Zainteresowanie było duże. Zajęcia odbywały sie w dwóch grupach. Wszyscy pilnie poznawali tajniki wiedzy informatycznej. Dalszy ciąg szkolenia przewidziany jest w okresie jesienno-zimowym.